Ponoć na włosy dobry jest olej kokosowy Nacomi – stosował ktoś może?

Awatar użytkownika

Postautor: saplaczka » śr gru 13, 2017 8:00 pm

Pytam bo moja znajoma jest zakręcona na punkcie wszelkich naturalnych terapii i kosmetyków i powiedziała że olej z kokosa fenomenalnie wpływa na włosy, odżywia, poprawia ich wygląd – normalnie cudo ;) Zastanawiam się nad zakupem ale chciałabym to skonfrontować z innymi opiniami. Pomożecie? :D

Awatar użytkownika

Postautor: XENA » śr gru 13, 2017 8:35 pm

Nie korzystałam ale też czytałam że to robi cuda. Ja mam akurat dość zdrowe włosy i może z tego powodu nie funduję sobie takich kuracji. Jednak wedle mojej wiedzy włosy lubią olej kokosowy z wzajemnością :)

Awatar użytkownika

Postautor: Arnie » śr gru 13, 2017 8:51 pm

Akurat żona jest na etapie oleju kokosowego – ona robi sobie maseczki z niego na włosy i twarz, ja smażę na nim kotlety – podział zadań w domu musi być :D

Awatar użytkownika

Postautor: Stewwie » śr gru 13, 2017 10:16 pm

Fakt to jest jeden z najlepszych olejów do smażenia, chyba najlepszy obok ryżowego. Nie dymi i nie utlenia się nawet w wysokich temperaturach co jest dużym plusem. No i aromat wersji nierafinowanej jest ekstra.

Awatar użytkownika

Postautor: Bazylia » czw gru 14, 2017 12:30 am

Ja się właśnie zastanawiam w kontekście smażenia czy ten aromat kokosa nie zabija smaku np. mięsa. Chyba tylko to mnie powstrzymuje. Natomiast walory kosmetyczne są mi dobrze znane.

Postautor: MichealOn » czw gru 14, 2017 3:03 am

Pod kątem zastosowań kosmetycznych zamawiam go swojej dziewczynie, sam używam na spierzchnięte usta: https://www.aptekamini.pl/nacomi-olej-kokosowy-nierafinowany-200ml.html. Według mnie doskonały produkt, ponieważ jest nierafinowany to czuć tego kokosa ale to tylko dodaje fajnego efektu. Jak idzie o markę Nacomi olej kokosowy moja luba ceni na równi z arganowym. Plusem jest to że Apteka Mini ma naprawdę fajne ceny na te wyroby i w sumie dlatego polecam tam zamawiać.

Awatar użytkownika

Postautor: DzikaCzapla » czw gru 14, 2017 5:03 am

Dotąd głównie czytałam o atutach tego oleju – chyba zbliża się ten moment kiedy trzeba przekonać się na (dosłownie) własnej skórze. Może w kuchni też mi się do czegoś przyda :)

Awatar użytkownika

Postautor: Piecyk » czw gru 14, 2017 7:33 am

Ja do smażenia jednak polecam wersję rafinowaną bo jest neutralna zapachowo i smakowo. Schabowy z nutą kokosa do mnie nie przemawia :) Kosmetycznie pewnie lepszy jest ten bez rafinacji.

kuchnie radomsko

Wróć do Pozostałe