Przeprowadzanie transakcji z podmiotami powiązanymi.

Awatar użytkownika

Postautor: Trollica » pn sty 16, 2017 12:51 am

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, potrzebuję pomocy, najlepiej od Panów, ponieważ to właśnie mężczyźni kojarzą mi się z takim obeznaniem w sprawach, o których ja nie mam najmniejszego pojęcia. W tej chwili chodzi mi o kwestie związane z przeprowadzaniem transakcji z podmiotami powiązanymi. Wszystkie te dokumentacje, ustalenia, zobowiązania, przerażają mnie. Czy ktoś jest w stanie rozjaśnić mi ten temat? Wiem, że nie warto ale zaczynam się wahać nad porzuceniem własnej firmy, w obawie przed tym, że sobie nie poradzę. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Postautor: Stewwie » pn sty 16, 2017 1:36 am

No co Ty! A sądzisz, że przedsiębiorca z reguły jest zdany wyłącznie na siebie? Są przecież specjalne firmy, które w znacznym stopniu ułatwiają życie właśnie przedsiębiorcom, wprowadzając odpowiednie narzędzia, ale także szkolenia uswiadamiające w danej tematyce. Wiadomo, że jak coś jest dla nas nieznane, to jednocześnie zniechęca nas i męczy.

Awatar użytkownika

Postautor: Anons » pn sty 16, 2017 3:55 am

Myślę, że pomoc znajdziesz na stronie internetowej: https://dokumentacjepodatkowe.pl/. Jest ona pomocna między innymi dla osób, takich jak Ty. Na stronie możesz skorzystać z wersji testowej programu, który ułatwia tworzenie dokumentów (których się tak boisz :)) online. Prawda, że tą drogą jest wygodniej?

Awatar użytkownika

Postautor: Arnie » pn sty 16, 2017 5:35 am

Korzystanie z powyższej strony zalecałbym, od rozpoczęcia krótkiej ankiety, której celem jest sprawdzenie ryzyka kontroli cen transferowych. Jeśli będziesz korzystała z danej Ci pomocy świadomie, to prowadzenie własnej działalności ponownie będzie wyłącznie przyjemnością.

Awatar użytkownika

Postautor: PannaZ » pn sty 16, 2017 7:02 am

Skorzystałam z narzędzia online, w którym konstruuje się dokumentację transferową i przyznam, że nie jest to trudne jak się wydaje. To jasne, że gdy mamy z czymś do czynienia pierwszy raz i jest to dla nas nieznane, to mamy wiele wątpliwości i pytań, ale jeśli takie się zdarzą – na stronie masz wszelkie informacje, które będą dla Ciebei użyteczne i na pewno wykorzystasz je w przyszłości.

Awatar użytkownika

Postautor: Trollica » pn sty 16, 2017 8:52 am

Dziękuję Wam, przejrzałam stronkę i podoba mi się sposób jej prowadzenia.

kuchnie radomsko

Wróć do Pozostałe