Logistyka magazynowa i system WMS - pytanie

Awatar użytkownika

Postautor: Anons » pt mar 24, 2017 12:29 am

Witam serdecznie i od razu przechodzę do pytania, tak jak w temacie. Chodzi mi o wykorzystanie tego systemu i jego wpływ na sprawność logistyki magazynowej. Rozbudowuję się właśnie, powstaje mój trzeci magazyn i powoli zaczynam odczuwać niedoskonałości wielu procedur panujących w firmie. Pracownicy mocno błądzą po magazynach szukając towaru, jest wiele błędów w spisach lokalizacji, system przyjmowania też źle działa. Co myślicie o tym rozwiązani WMS?

Awatar użytkownika

Postautor: Arnie » pt mar 24, 2017 1:50 am

Ogólnie rzecz biorąc system WMS ma tę zaletę, że może działać na usprawnienie nie tylko jednego, pojedynczego elementu logistyki magazynowej, ale na wszystkie jego aspekty, a więc poczynając od samego przyjęcia towaru, przez jego składowanie i kompletowanie zamówień, a kończąc na wydaniu z magazynu, a nawet i późniejszym monitorowaniu przesyłek. O samym systemie dużo dowiesz się tutaj http://www.hkk-consult.pl/rozwiazania/system-zarzadzania-magazynem-wms, firma ma właśnie takie kompleksowe rozwiązania dla logistyki magazynowej, naprawdę potrafią skutecznie je wdrażać.

Awatar użytkownika

Postautor: Anons » pt mar 24, 2017 4:41 am

O tej firmie sporo dobrych słów słyszałem i właśnie nad tą ofertą w sumie się zastanawiałem. Ale czy system ma też wpływ na efektywność pracy zatrudnionych na magazynie ludzi?

Awatar użytkownika

Postautor: Trollica » pt mar 24, 2017 7:15 am

Akurat ja jestem odpowiedzialna za logistykę w magazynie i przyznaję, że ma to ogromny wpływ. Chociażby rozwiązanie zarządzania zadaniami plus system kodów kreskowych i pracowników można łatwo przydzielać zadania, a do tego znalezienie towaru w magazynie, a w zasadzie ustalenie jego położenia, to mrugnięcie oka.

Postautor: MichealOn » pt mar 24, 2017 8:22 am

Zgadzam się, takie systemy w każdym elemencie usprawniają funkcjonowanie logistyki magazynowej, nawet się nie zastanawiaj.

Awatar użytkownika

Postautor: BrudnyHarry » pt mar 24, 2017 9:28 am

Najlepsza jest automatyzacja w takich miejscach, jesteśmy skazani na nowoczesne technologie i trzeba z nich skorzystać. Sztuką jest tylko wybrać profesjonalistów, którzy zajmą się wdrożeniem rozwiązań.

Awatar użytkownika

Postautor: Anons » pt mar 24, 2017 11:47 am

Ślicznie dziękuję za pomoc, rozwialiście moje wątpliwości ;)

kuchnie radomsko

Wróć do Pozostałe