Potrzebna pomoc w spawie odbojów gumowych :)

Awatar użytkownika

Postautor: XENA » wt lip 11, 2017 2:01 am

Cześć! Z góry proszę, nie śmiejcie się z biednej, niezorientowanej w nazwach technicznych kobiety. Otóż sprawa jest taka. Od bardzo niedawna jestem zaopatrzeniowcem w średniej wielkości firmie produkcyjnej i jak do tej pory pierwszy raz mam taką zagwozdkę, że nie wiem jak sobie poradzić. Otóż z działu technicznego przyszła lista zapotrzebowania i są na niej odboje gumowe. Ja nie tylko nie mam pojęcia, gdzie coś takiego można zamówić, ale nawet co to jest ;) Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

Awatar użytkownika

Postautor: Stewwie » wt lip 11, 2017 4:15 am

Zgodnie z życzeniem „nie będę się śmiać z biednej kobiety”. Ale serio. Jak można się zatrudnić na takim stanowisku i nie znać nazw takich podstawowych części do maszyn?

Awatar użytkownika

Postautor: Anons » wt lip 11, 2017 5:12 am

Może coś w tym jest, ale co za różnica. W każdym razie na pewno się pani nazewnictwa nauczy już po kilku miesiącach pracy. Trudno nie podchwycić, nawet jak fizycznie w ogóle się nie ma do czynienia z żadnymi maszynami. A odpowiadając na pytanie, odbój to jest taka część, która ma blokować ruch danej części. Czyli mówiąc prościej, taki rodzaj amortyzatora.

Awatar użytkownika

Postautor: samsara » wt lip 11, 2017 5:40 am

Ok, to brzmi logicznie. A gdzie takie coś znajdę? Nie przychodzi mi do głowy specjalistyczny sklep z odbojami gumowymi :)

Awatar użytkownika

Postautor: FatBoy » wt lip 11, 2017 6:01 am

Ja bym na twoim miejscu nie szukał konkretnego sklepu tylko od razu bym zamówił od producenta. To wyjdzie na bank taniej a do tego nie będzie problemu z dopasowaniem wielkości. Jak maszyna jest niestandardowa to tym bardziej warto mieć możliwość wykonania na zamówienie. Nie wiem gdzie wy działacie ale jak gdzieś na północy Polski to na pewno Guma Pomorska wam to wykona szybko, tanio i bezbłędnie.

Awatar użytkownika

Postautor: BrudnyHarry » wt lip 11, 2017 8:38 am

Też od razu o nich pomyślałem jak przeczytałem, że chodzi o odbój gumowy. Na stronie http://www.guma-pomorska.pl/odboje-gumowe dokładnie pisze co i jak. Masz o rodzajach między innymi no i też o funkcjach jakie spełniają odboje. Ale i tak jak nie masz konkretnie jaki typ, to najlepiej się upewnij

kuchnie radomsko

Wróć do Hyde Park