Funkcjonalna i estetyczna aranżacja kawiarni, jakimi środkami to uzyskać?

Awatar użytkownika

Postautor: kuna » wt lut 07, 2017 11:23 pm

Otwieramy wkrótce nasz rodzinny lokal. Kochamy kawę i ludzi więc chcemy się tą pasją podzielić z innymi. Oczywiście teraz wchodzimy w ten trudny etap planowania wszystkiego itp. Wyzwanie jest ogromne, nie ma co ukrywać. Jakie według Was są dobre pomysły na stworzenie fajnej przestrzeni nie tylko z kawą ale ładnie eksponowanymi słodkościami, deserami i tak dalej?

Postautor: MichealOn » śr lut 08, 2017 1:46 am

Ja bym proponował zrobić małe rozpoznanie terenu, przejść się po innych lokalach, zobaczyć jak mają wszystko rozwiązane... Nie chodzi o to by kopiować coś tylko o taką zdrową inspirację. To chyba normalne działanie.

Awatar użytkownika

Postautor: Arnie » śr lut 08, 2017 3:30 am

Też sądzę że warto przyjrzeć się temu co i jak robi konkurencja. Jak chcecie się od nich czymś odróżnić to szukajcie tych wspólnych elementów i wymyślcie coś innego niż wszyscy. W każdej branży się tak da.

Awatar użytkownika

Funkcjonalna i estetyczna aranżacja kawiarni, jakimi środkam

Postautor: Sowa » śr lut 08, 2017 5:13 am

Zdaje się że pomocne mogą być produkty tej firmy essystemk.pl/. Wszak bezwzględnie musicie wyposażyć swój lokal, a przecież aranżacja kawiarni nie może pomijać czysto funkcjonalnego aspektu. Lady chłodnicze na Wasze ciasta to pierwszy przykład z brzegu.

Awatar użytkownika

Postautor: Madry76 » śr lut 08, 2017 8:02 am

Wow nie sądziłem że lodówki i te wszystkie regały chłodzące mogą tak ładnie wyglądać. Powiem że w wielu kawiarniach czy cukierniach byłem ale zwykle to wyglądało wszystko siermiężnie. Muszę się tej firmie przyjrzeć.

Awatar użytkownika

Postautor: Gnom » śr lut 08, 2017 8:25 am

Postawiłbym na jakieś stylowe meble. Niekoniecznie rustykalne bo wśród nowoczesnych też masz fajne rozwiązania. Grunt by to wszystko było spójne a nie że każdy element z innej parafii bo wtedy będzie lipa i nikt się nie będzie czuł dobrze w środku.

Awatar użytkownika

Postautor: PannaZ » śr lut 08, 2017 10:32 am

Uważam że urządzanie takiego miejsca to jest permanentny kompromis pomiędzy tym, co by się chciało a tym co można zrobić. Już normy sanitarne nakładają pewne ograniczenia. Tak czy siak życzę szczerze powodzenia :)

Awatar użytkownika

Postautor: Piecyk » śr lut 08, 2017 1:11 pm

Fajne są takie kawiarniane klimaty rodem z Rzymu. Jak jestem we Włoszech to zawsze podziwiam. Jeśli uda Ci się coś takiego stworzyć masz we mnie wiernego klienta :)

kuchnie radomsko

Wróć do Hyde Park