Jaki kask na skuter kupić, żeby moja córka się nie zabiła?

Awatar użytkownika

Postautor: Stewwie » pn lip 17, 2017 5:46 pm

Podejrzewam, że na forum sami starzy wyjadacze sportów motocyklowych, ale kto wie, może się ktoś znajdzie chętny do pomocy. Sytuacja jest taka, że ja już od jakiegoś czasu motor odstawiłem na bok, ale nie wiem jak to się stało, moja córka 16-letnia podłapała bakcyla i też mi nie dawała żyć, dopóki jej nie kupiłem skutera. Ona oczywiście ucieszona, ale jaj jej na ulicę nie wypuszczę bez porządnych zabezpieczeń. Teraz szukam kasku. Problem jest taki, że nie wiem za bardzo, czy to musi być taki sam jak na normalny motocykl? Czy jaki?

Awatar użytkownika

Postautor: Anons » pn lip 17, 2017 7:44 pm

Według przepisów tak owszem. I kask musi być tak samo certyfikowany. Większość wybiera kaski otwarte na skuter, ale to też nie jest żadna reguła. Najlepiej ty sprawdź, które kaski się nadają (w sensie faktycznie ochronią jej głowę), a potem jej pozwól z nich wybrać, który jej się najbardziej z wyglądu podoba.

Postautor: pansy » pn lip 17, 2017 10:07 pm

To prawda, ze skuterami nie ma żartów. Osobiście jeżdżę na różnego rodzaju motorowerach i motocyklach od kilkunastu lat i najpoważniejszy wypadek miałam na najzwyklejszym skuterze. Oczywiście, że prędkości są zupełnie inne, ale niebezpieczeństwa na drogach identyczne. Warto zainwestować w porządny model kasku.

Awatar użytkownika

Postautor: Stewwie » pn lip 17, 2017 10:39 pm

Hmmm a gdzie w takim razie znajdę wybór kasków, który będzie na 100% sprawdzony pod względem bezpieczeństwa i będą różne modele?

Postautor: pansy » wt lip 18, 2017 12:22 am

A szukasz internetowego sklepu motocyklowego, czy w jakimś konkretnym mieście?

Awatar użytkownika

Postautor: Stewwie » wt lip 18, 2017 2:32 am

Albo w Poznaniu albo w internecie, jeżeli jest sprawdzony.

Postautor: pansy » wt lip 18, 2017 4:55 am

W Poznaniu nie kojarzę, ale w internecie jak najbardziej. Wejdź sobie na http://www.motocyklowysklep24.pl/kaski-motocyklowe-c-10.html i będziesz miał bardzo duży wybór kształtów, wzorów, kolorów, wszystkiego. Oczywiście każdy kask na skuter z asortymentu jest certyfikowany.

Awatar użytkownika

Postautor: Stewwie » wt lip 18, 2017 7:17 am

Moja córka mówi, że są spoko ;) Ceny też na moją kieszeń, więc myślę, że weźmiemy po prostu jeden z LS2 właśnie z tego sklepu.

kuchnie radomsko

Wróć do Hyde Park