Polecacie pracę opiekuna osób starszych w Niemczech?

Awatar użytkownika

Postautor: Trollica » czw lut 09, 2017 8:02 am

Ostatnio mi się obiło o uszy że coraz więcej osób znajduje w Niemczech pracę w charakterze opiekuna osób starszych. W tej chwili szukam właśnie jakiegoś zajęcia za granicą i taka możliwość mi się wydaje całkiem obiecująca. Jeśli ktoś z was się tym zajmuje, to powiedzcie proszę czy polecacie taki zawód? Nie mam większego doświadczenia, ale nie wydaje się to jakieś bardzo skomplikowane

Awatar użytkownika

Postautor: PannaZ » czw lut 09, 2017 9:23 am

No i nie jest skomplikowane. Jak jechałam pierwszy raz to się bałam bardzo że nie dam rady, ale się okazało że Niemka którą się opiekowałam wcale nie wymaga jakichś zaawansowanych zabiegów, tylko zwykłego zajmowania się nią, na przykład dawania leków albo robienia jej herbaty. Musisz przez agencję się dowiedzieć zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, czy to nie jest czasem jakiś człowiek na tyle obłożnie chory, że trzeba mieć kwalifikacje pielęgniarki

Awatar użytkownika

Postautor: Trollica » czw lut 09, 2017 11:06 am

Ojej, to są w Polsce takie agencje, które się tym zajmują? To by mi bardzo ułatwiło sprawę. Bo jak rozumiem wtedy oni cię przydzielają do kogoś i nie trzeba samemu szukać. Tego się w sumie najbardziej bałam, bo nie wiedziałabym za bardzo jak się do tego zabrać itd.

Awatar użytkownika

Postautor: PannaZ » czw lut 09, 2017 11:32 am

No dokładnie. Załatwiają ci na miejscu rodzinie gdzie będziesz pracować i mieszkać, organizują ci transport, a nawet w moim przypadku zafundowali mi nawet kurs niemieckiego. Jak chcesz, to możesz się skontaktować z tą samą agencją, przez którą ja się zatrudniłam - http://laxocare.pl/, tam cały czas mają oferty dla opiekunów osób starszych.

kuchnie radomsko

Wróć do Sprawy forum